poniedziałek, 2 lutego 2015

mikrodembrazja co i jak:)



Hej wszystkim. Dziś chciałam Wam opowiedzieć o zabiegu jakim poddałam się ostatnimi czasy. Będąc na imprezie u koleżanki poznałam pewną kosmetyczkę. Ja niechętnie chodzę na zabiegi kosmetyczne róznego typu. Po prostu uważam że to zbędny wydatek:/Ale skusiłam się i jestem już po drugim zabiegu. 
Więc mogę już co nieco powiedzieć na jego temat,:)
co to jest właściwie mikrodembrazja?
Oczyszczanie skóry jest bardzo istotnym zabiegiem pielęgnacyjnym i pełni wiele funkcji. W codziennej pielęgnacji stosuje się łagodne metody oczyszczania. Natomiast przed wieloetapowymi intensywnymi procedurami kosmetycznymi skóra wymaga bardziej efektywnych i głębszych zabiegów. Jednym z nich jest mikrodermabrazja, która działa na zasadzie peelingu mechanicznego. Nie tylko skutecznie oczyszcza skórę, ale również pobudza procesy regeneracyjne.
czyszczanie ma na celu przygotowanie skóry do dalszych etapów zabiegu pielęgnacyjnego, zwiększenie chłonności skóry na substancje aktywne i pobudzenie procesów regeneracyjnych. Metodę oczyszczania dobiera się w zależności od stanu skóry, celu wykonywania zabiegu, pory dnia lub roku i ewentualnie innych czynników zależnych od otoczenia mających wpływ na stan skóry. Pełny zabieg oczyszczania składa się z kilku etapów, a do każdego dobiera się odpowiedni preparat. W trakcie oczyszczania z powierzchni skóry usuwane są resztki wydzielin gruczołów skórnych (łój, pot), zrogowaciałe komórki naskórka oraz zanieczyszczenia w postaci brudu, pyłu, mikroorganizmów, resztek makijażu i innych kosmetyków.
Środki oczyszczające dzielą się na emulsje na bazie wody, preparaty na bazie oleju i peelingi. Zwykła ciepła woda wystarcza do usunięcia cząsteczek hydrofilowych, tj. rozpuszczalnych w wodzie. Należą do nich np. pot i rozpuszczalny w wodzie tusz do rzęs. Substancje lipofilowe, do których należą cienie, pomadki, łój skórny, są trudniejsze do usunięcia. Usuwa się je poprzez emulgowanie mieszaniną detergentu i wody lub adsorpcję olejkami i płatkami kosmetycznymi.
Do oczyszczania głębokiego wykorzystuje się bardziej agresywne metody, które usuwają również powierzchowne warstwy zrogowaciałego naskórka. Choć ich mechanizm działania oraz wskazania mogą się różnić, to cel aplikacji jest podobny – usunięcie powierzchownej warstwy naskórka. Grupa tych zabiegów określana jest nazwą peelingi, od angielskiego słowa peel - złuszczać. Wyróżnia się tutaj następujące rodzaje zabiegów:
  • Peeling mechaniczny, tzw. scrub (ang. szorować, czyścić) to kosmetyk zawierający drobinki ścierające, które podczas masażu palcami lub specjalną szczotką zdzierają powierzchowną warstwę naskórka. Odmianą tego peelingu jest dermabrazja i mikrodermabrazja, do wykonania których wykorzystuje się aparaty kosmetyczne.
  • Peeling enzymatyczny polega na stosowaniu enzymów trawiennych pochodzenia zwierzęcego (trypsyna, pepsyna) lub roślinnego (bromelaina, papaina). Preparaty z enzymami złuszczają zewnętrzną warstwę naskórka poprzez trawienie tłuszczy i białek oraz usuwanie spoiwa międzykomórkowego.
  • Peeling chemiczny wykorzystuje substancje o silnym działaniu takie jak fenol, kwas salicylowy, kwas glikolowy, kwasy owocowe (AHA). Ze względu możliwość wystąpienia działań niepożądanych część z tych zabiegów może być wykonywana tylko pod kontrolą lekarza.
  • Peeling fizyczny do złuszczania naskórka wykorzystuje lasery wysokoenergetyczne lub krioterapię, tj. ciekły azot. Podczas zabiegu następuje denaturacja powierzchownej warstwy tkanek, a następnie jej złuszczenie.
Mikrodermabrazja należy do trzeciej generacji systemów wykorzystujących mechaniczne pokonanie bariery warstwy rogowej w celu ułatwienia przezskórnej penetracji makromolekuł. W tej grupie oprócz mikrodermabrazji wymienia się termoablację laserową, elektroporację, ultrasonografię kawitacyjną oraz mikroigły. Obecnie trwają badania kliniczne nad szerszym wykorzystaniem mikrodermabrazji jako bezpiecznej metody przezskórnego podawania szczepionek oraz leków stosowanych w chorobach przewlekłych.

A co do mojej opini na ten temat?
Zabieg trwa ok 40 min. Jest prawie bezbolesny. Na drugi dzień skóra jest zaczerwieniona lekko. Ale stan ten utzrymuje sie ok 1 dnia. Na kolejny dzień już widać efekty. Moja skóra jest widocznie nawilżona i rożświetlona. Znikły mi przebarwienia z którymi oddawna się boryakałam. Co więcej zauważyłam że makijaż trzyma sie na skórze dużo lepiej i dłużej. A skóra jest napięta. Ja jestem zadowlona. Za zabieg zapłaciłam 60 zł chociaż wiem że są droższe. Wiem że to była niezła promocja. Ogólnie ja polecam:)pozdrawiam

Brak komentarzy: